Jesteś tutaj: Strona główna / Grupa PWN

Grupa PWN

Wydawnictwo Naukowe PWN SA, jest jednym z największych i zarazem najstarszych wydawnictw w Polsce. Oficyna obchodziła w 2011 roku jubileusz 60-lecia.

WN PWN jest najbardziej znanym i największym na rynku wydawcą publikacji służących zdobywaniu wiedzy i informacji. Nakładem wydawnictwa ukazuje się około 500 tytułów rocznie – są to publikacje książkowe, e-booki i produkty multimedialne. Wiodącymi publikacjami są podręczniki akademickie, publikacje naukowe, popularno-naukowe, książki dla profesjonalistów, słowniki języka polskiego i inne produkty referencyjne, czyli służące poszerzaniu wiedzy czytelników. W ofercie Wydawnictwa znajdują się również przewodniki turystyczne pod marką Global PWN, pozycje z literatury podróżniczej i literatury faktu, kolekcje kioskowe.

Wydawnictwo Naukowe PWN jest właścicielem Grupy PWN składającej się z kilkunastu spółek wydawniczych, największego dystrybutora w branży wydawniczej – OSDW Azymut i sieci księgarń. Specjalizujemy się w tworzeniu książek, e-booków, w e-learningu, referencyjnych bazach danych, tłumaczeniach i systemach translacyjnych, usługach językowych on-line. Od 2011 roku świadczymy także usługi digitalizacji i konwersji publikacji elektronicznych do odpowiedniego formatu.

Publikacje Grupy PWN można nabyć w księgarniach, w nowoczesnej Księgarni Internetowej PWN, w sieci sprzedaży kioskowej, a także wypożyczyć w pierwszej polskiej czytelni on-line ibuk.pl. Ponadto udostępniamy szereg naszych sztandarowych produktów encyklopedycznych, słownikowych i biznesowych w Portalu Wiedzy.

Marka PWN od lat jest synonimem prestiżu, jakości, normatywności i wiedzy na najwyższym poziomie. Potwierdzają to wysokie pozycje w ogólnopolskim Rankingu Marek organizowanym przez Rzeczpospolitą. PWN debiutując w Rankingu w 2009 roku zajął 21 miejsce wśród polskich marek, pod względem jakości postrzeganej przez klienta znalazł się na 3 miejscu, a pod względem prestiżu – na 4.

Publikacje PWN wyróżnia najwyższa jakość i wiarygodność – współpracujemy z czołowymi specjalistami niemal wszystkich dziedzin nauki, a nasi redaktorzy czuwają nad poziomem opracowania publikacji. Stąd od pokoleń PWN cieszy się popularnością i uznaniem czytelników.


Adres:

Wydawnictwo Naukowe PWN S.A.

ul. G. Daimlera 2
02-460 Warszawa
tel. 22 69 54 321
fax 22 69 54 288

 Wydawnictwo Szkolne PWN zadebiutowało na rynku książki szkolnej w styczniu 1997 roku po wyodrębnieniu ze struktury Wydawnictwa Naukowego PWN.

Wydawnictwo specjalizuje się w wydawaniu podręczników szkolnych i pomocy dydaktycznych dla wszystkich poziomów nauczania, w tym podręczników do języków obcych, multimediów oraz słowników szkolnych. Oferta wydawnicza obejmuje przede wszystkim podręczniki szkolne, zeszyty ćwiczeń, poradniki dla nauczycieli oraz wszelkie publikacje okołopodręcznikowe dla wszystkich typów szkół. Publikacje podręcznikowe oparte są na programach nauczania, które zdobyły akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej dla nowej zreformowanej szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Wydawnictwo współpracuje z renomowanym zespołem autorów, których publikacje zdobyły uznanie wielu nauczycieli i metodyków.

Adres:
Wydawnictwo Szkolne PWN
ul. G. Daimlera 2,
02-460 Warszawa
tel. 22 695 45 61

fax 22 831 26 16
e-mail: sekretariat@wszpwn.com.pl
http://www.wszpwn.com.pl


W 1998 roku PWN został właścicielem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, największego polskiego wydawcy literatury medycznej. Wydawnictwo wydaje książki dla całego środowiska medycznego - literaturę zawodową dla lekarzy, stomatologów, farmaceutów i średniego personelu medycznego, podręczniki akademickie i licencjackie oraz monografie, słowniki, leksykony, encyklopedie, poradniki medyczne oraz materiały dydaktyczne.

Adres:
Wydawnictwo Lekarskie PZWL

ul. G. Daimlera 2,
02-460 Warszawa
tel. 22 695 40 33
fax 22 695 40 32
infolinia: 0801 14 20 80
e-mail: promocja@pzwl.pl

http://www.pzwl.pl


Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut Sp. z o.o., rozpoczął działalność w maju 1999 r. Większościowym udziałowcem Spółki jest PWN Inwestycje Sp. z o.o., a Wydawnictwo Szkolne PWN ma w Azymucie 8% udziałów.

Adres:
OSDW Azymut

ul. G. Daimlera 2,
02-460 Warszawa
tel: (22) 695 43 21 (centrala)
fax: (22) 695 42 73
e-mail: biuro@azymut.pl
http://www.azymut.pl


  Wydawnictwo Yurincom Inter powstało w 1997 roku po zakupie przez PWN części udziałów w wydawnictwie Yurincom Prawo i Informacja. Jest wiodącym ukraińskim wydawnictwem prawniczym, które publikuje książki i czasopisma o charakterze edukacyjnym, naukowym oraz przeznaczone dla profesjonalistów.


Dom Wydawniczy PWN Sp. z o.o.

Z dniem 11 lutego 2013 roku wydawnictwo Carta Blanca Sp. z o.o. oraz pion publikacji nieakademickich Wydawnictwa Naukowego PWN SA zostały połączone i działają pod nazwą Dom Wydawniczy PWN Sp. z o.o. Profil wydawniczy spółki będzie obejmował głównie tytuły z segmentu literatury popularnonaukowej i literatury faktu o charakterze popularnym, które adresowane będą do odbiorców poszukujących treści rozwijających wiedzę z różnych dziedzin. Publikacje będą sygnowane gwarantującym najwyższą jakość logo PWN.

Dom Wydawniczy PWN Sp. z o.o.

ul. Gottlieba Daimlera 2
02-460 Warszawa 

tel: 22 695 43 21, fax: 22 695 45 51
e-mail: dwpwn@pwn.pl
http://www.dwpwn.pl/


SuperMemo World sp. z o.o.
weszła do grupy PWN w 2006 r., poprzez objęcie 50% udziałów w spółce przez Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Specjalizuje się w technologiach wspomagania nauki, obejmujących między innymi metody optymalizacji powtórek (spaced-repetition), technologie e-learningowe oraz analizę głosu do celów dydaktycznych i użytkowych. Spółka licencjonuje je innym podmiotom oraz wykorzystuje do publikacji własnych produktów edukacyjnych.

Adres:
SuperMemo World sp. z o.o.

ul. Romana Maya 1
61-371 Poznań
tel: (061) 873 62 60
fax: (61) 874 18 81
e-mail: info@supermemo.pl
http://www.supermemo.pl
http://www.supermemo.net.pl


Głównym celem Poleng.pl sp. z o.o. jest pomoc w pokonaniu bariery językowej między językiem polskim a językami obcymi. Firma tworzy oprogramowania tłumaczące komputerowo (bez udziału człowieka) teksty z języka polskiego i na język polski (system Translatica). Przygotowuje również system wspomagający pracę tłumacza ludzkiego (typu translator\\\'s workbench). Poleng świadczy też usługi tłumaczenia ludzkiego. Firma opracowuje także słowniki i słowniczki wielojęzyczne.

Adres:
Poleng.pl sp. z o.o.
ul. Romana Maya 1
61-371 Poznań


Adres korespondecyjny:
Poleng.pl sp. z o.o.
ul. Pamiątkowa 24/1
61-505 Poznań
tel: 61 661 15 56
e-mail: poleng@poleng.pl

http://www.poleng.pl


iFormat Sp. z o.o. powstał w 2010 roku w odpowiedzi na potrzeby wydawców w zakresie realizacji cyfrowej dystrybucji publikacji elektronicznych. Aktualnie platforma cyfrowa iFormat.pl funkcjonuje jako część oferty Ogólnopolskiego Systemu Dystrybucji Wydawnictw Azymut Sp. z o.o. i obejmuje usługi digitalizacji, konwersji, zarządzania, archiwizacji i bezpiecznej dystrybucji publikacji elektronicznych na rynku księgarskim, bibliotecznym oraz korporacyjnym. 

Dział Publikacji Elektronicznych:

Anna Chojnacka – Kierownik ds. Handlu Publikacjami Elektronicznymi

tel. 22 695 42 50; kom. 502 666 506

mail: anna.chojnacka@azymut.pl


Ravelo Sp. z o.o. jest niezależnym operatorem sklepu Weltbild.pl. W czerwcu 2013 r. większościowe udziały w firmie przejęła spółka OSDW Azymut, stając się tym samym wyłącznym operatorem logistycznym serwisu.
Adres:

ul. Gottlieba Daimlera 2
02-460 Warszawa
Tel. (22) 695 48 48
e-mail:  biuro@ravelo.pl, http://www.ravelo.pl